Ad Maiorem Dei Gloriam

Fundacja AMDG – Harcerstwo Niepokalanej

Historia naszej fundacji.

Fundacja została założona w 2012 roku i początkowo jej siedziba znajdowała się w Łodzi. Miała skupiać osoby, które zaangażowane były w różne działania charytatywne. Jednak podczas pierwszej rady fundacji, do której zwołania doszło po moim spotkaniu z Panem Jezusem nastąpił rozłam w tej grupie osób, dokładnie jak zapowiedział Jezus: “Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę , żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki , aż się to stanie . Czy myślicie , że przyszedłem dać ziemi pokój ? Nie , powiadam wam , lecz rozłam . Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu : troje stanie przeciw dwojgu , a dwoje przeciw trojgu” Łk 12, 49-52

Ponieważ byłem założycielem, mogłem określić  charakter naszych działań. Na wiele sprzeciwów dotyczących ewangelizacyjnych treści pojawiających się na naszej stronie internetowej mogłem, dzięki Bogu, odpowiedzieć radzie, że jeśli mamy działać dalej to tylko w Imię Jezusa i z Nim. Na spotkaniu pierwszej rady niemal wszyscy odeszli, a niektórzy, wydawałoby się przyjaciele od dziecka, z wściekłością rzucali złowrogie słowa. Pan Jezus dał mi wtedy bardzo wyraźnie odczuć, że stoi za mną i trzyma rękę na moim ramieniu. Chwała Panu!

Misją Fundacji stała się ewangelizacja, a pomysł na jej działania wiązał się z tym, że jako organizacja prowadząca działalność gospodarczą, będziemy pracować, aby móc organizować naszą działalność statutową.

Kilka tygodniu po pierwszej radzie, pewna osoba ofiarowała zamek (średniowieczne ruiny Zamku Gryf) w nieodpłatną dzierżawę na działania ewangelizacyjne naszej fundacji. Trafiliśmy do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, gdzie przeszliśmy 10-tygodniowe rekolekcje – Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, podczas których Bóg pokazywał mi działania na Dolnym Śląsku i polecił udać się do Arcybiskupa Łódzkiego. Opowiedziałem o tym Księdzu Kanclerzowi Zbigniewowi Traczowi, który umówił audiencję u Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ówczesnego Metropolity Łódzkiego. Ksiądz Arcybiskup potwierdził, że to wszystko stanowi Boże dzieło i że mamy jechać na Dolny Śląsk – Fundacja zmieniła wówczas siedzibę na obecną: Proszówka, Zamek Gryf.

Nasze działania na Dolnym Śląsku to służba w różnych parafiach i wspólnotach m.in parafia Zwiastowania NMP w Mirsku, wspólnota Nazaret przy parafii Św. Wojciecha w Jeleniej Górze, wspólnota Tchnienie Ojca przy parafii Św. Jana Chrzciciela, Zakład Opiekuńczo Leczniczy Caritas Diecezji Legnickiej.

Obecnie mieszkamy i posługujemy blisko Łodzi, z uwagi na pragnienie bycia blisko naszej wspólnoty modlitewnej, lecz z tego miejsca wyruszamy na wyprawy ewangelizacyjne po całym kraju.

Szczęść Boże,
Rafał Lewandowski

Fundacja Ad Maiorem Dei Gloriam – Harcerstwo Niepokalanej
59-620 Gryfów Śląski, Proszówka, Zamek Gryf
KRS 0000413134

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!